Jak płacić kartą Sodexo przez internet?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Dzisiaj bardzo łatwo można korzystać z najnowszych rozwiązań i jednym z nich są wirtualne karty przedpłacone. Firma Sodexo niebędąca instytucją finansową wprowadziła na rynek taką opcję. W pełni cyfrowe, pozbawione plastikowego odpowiednika karty płatnicze cieszą się dużą popularnością. Można je dodać do portfeli mobilnych Google Pay i Apple Pay, są akceptowane w sklepach stacjonarnych i Internecie oraz umożliwiają wypłaty z bankomatów. Jak płacić karta Sodexo przez internet?

Czym jest cyfrowa karta Sodexo?

Popularne wirtualne karty przedpłacone firmy Sodexo to nic innego jak cyfrowy odpowiednik karty wydanej na platformie Mastercard. Posiadają one wszystkie cechy tradycyjnej karty płatniczej – numer, datę ważności oraz kod CVC. Karty Sodexo znajdziemy w dwóch wariantach: jako karta podarunkowa dla pracowników oraz nagroda w programach wsparcia sprzedaży.

Karty Sodexo a zakupy w Internecie?

Kartami Sodexo można płacić w Internecie – wystarczy przy zamówieniu wprowadzić dane z karty i zatwierdzić transakcję. Dzieje się to na takiej samej zasadzie, gdy byśmy płacili za zakupy online każdą inną kartą. Musimy wtedy podać jej numer, datę ważności oraz kod CVC. Płacenie w ten sposób jest bardzo proste i wygodne, więc nie trzeba się tego w żaden sposób obawiać.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić kiedy otrzymam zwrot podatku?

Autoryzacja karty Sodexo

Autoryzacja polega na wpisaniu kodu SMS, który jest automatycznie wysyłany na numer telefonu przypisany do użytkownika. Jeśli chcemy płacić kartą w sklepie czy wypłacać gotówkę z bankomatu to należy skorzystać z mobilnego portfela. W tym celu wystarczy zainstalować aplikację Google Pay lub Apple Pay i dodać kartę w swoim smartfonie czy smartwatchu wyposażonym w moduł NFC.

Funkcje kart Sodexo

Kartami Sodexo można opłacać zakupy w sklepach na całym świecie, w tym również w Internecie – w każdym punkcie, gdzie widoczne jest logo Mastercard. Sodexo posiada również Karty, których sieć akceptacji została ograniczona do określonych branż lub nawet konkretnych punktów handlowo – usługowych. Na stronie internetowej firmy Sodexo będziemy mieć dostęp do całego naszego profilu i również tutaj uda się dokładnie zarządzać swoimi transakcjami, przelewami czy hasłami. Karty Sodexo są intuicyjne i bardzo łatwo można nimi płacić na wakacjach czy gdziekolwiek indziej się znajdujemy w danej chwili.

Przeczytaj również:  Jak zrobić kwietnik z desek?