Jak ominąć czujnik ruchu w lampie led?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Czujniki ruchu to popularny sposób na ochronę swojego domu i uruchamianie alarmu w momencie włamania. Często lampy led wyczuwają ruch i wtedy uruchamiają oświetlenie, co też odstrasza złodzieja, a właścicielom pomaga sprawnie poruszać się po posesji po zmroku. Czujnik ruchu w lampie led musi być odpowiednio skonfigurowany, by spełniał swoje zadanie. A czy da się ominąć czujnik ruchu?

Ominięcie czujnika ruchu w lampie – jak?

Czujniki ruchu w lampie led można ominąć na przykład w momencie, gdy są one ustawione w taki sposób, że włączają się z opóźnieniem. Czułość działania czujnika może być zbyt mała lub dobrano nieodpowiedni rodzaj czujnika. Czynniki atmosferyczne także mogą mieć wpływ na czujniki i zakłócać ich pracę. W takiej sytuacji warto jednak sprawdzić ustawienia poziomu czułości czujnika. Można ją zwiększyć specjalnym pokrętłem.  Wtedy urządzenie będzie normalnie działać i reagować na ruch.

Przeczytaj również:  Jak zapakować kwiat doniczkowy na prezent?

Czujniki ruchu w lampie led mogą także nieprawidłowo się włączać i wtedy uda się je ominąć. Można to samodzielnie przetestować. Nieprawidłowa konfiguracja urządzenia się zdarza i wtedy oświetlenie nie będzie się włączać lub stanie się to z opóźnieniem. W tym przypadku także warto sprawdzić poziom czułości i upewnić się, czy nic nie przeszkadza w funkcjonowaniu lampy. Także zasłonięcie pola detekcji może powodować, że lampa działa nieprawidłowo i można wręcz ominąć czujniki ruchu w lampie led. Taką przeszkodą może być filar, który zasłania pole detekcji, a na zewnątrz budynku może to być drzewo lub słup. W takim przypadku możemy usunąć z pola detekcji zbędne elementy, a jeżeli to nie wystarcza, to zamieniamy urządzenie z technologią PIR na HF (mikrofalowy).

Przeczytaj również:  Jak dobrać rozświetlacz?

Odpowiednie działanie czujników ruchu jest konieczne!

Czujniki ruchu w lampach led spełniają swoje zadanie, gdy są odpowiednio skonfigurowane i ostrzegają nas o tym, że ktoś pojawił się na posesji. Właśnie z takich powodów na pewno każdy chce, by jego czujniki działały prawidłowo. Warto o to zadbać konserwując i sprawdzając regularnie stan lam led, które są wyposażone w czujniki ruchu.