Jak nawilżyć włosy suche i zniszczone?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Suche i pozbawione blasku włosy to problem wielu kobiet. Bardzo często potrzebują one kompleksowego działania, które dogłębnie nawilży włosy. Włosy, które się puszą bardzo często były wcześniej farbowane, suszone, kręcone czy prostowane. Takie zabiegi nie dbają o kondycję włosów. Warto właśnie dlatego skutecznie zadbać o swoje włosy. W jaki sposób najlepiej nawilżyć włosy suche i zniszczone?

Przesuszanie się włosów – przyczyny

Włosy, które są przesuszone i podatne na puszenie się mają słaba kondycję włosa. Utraciły wodę na skutek poddawania ich zabiegom z użyciem wysokiej temperatury. Właśnie prostowanie, kręcenie czy suszenie gorącym powietrzem włosów ma na nie zły wpływ i sprawi, że staną się one osłabione i suche. Kobiety poddają włosy także takim zabiegom jak farbowanie, rozjaśnianie. Często wykonywanie takich zmian niszczy włosy na całej ich długości. Przesuszone włosy będą łamliwe i puszące.

Jak nawilżyć włosy suche domowymi sposobami?

Nawilżenie włosów suchych i zniszczonych jest także możliwe dzięki domowym metodom. Przede wszystkim trzeba skupić się na tym, by zamknąć łuskę włosa. Można to robić opłukując włosy zimną wodą zaraz po umyciu. Wiele osób także chwali sobie korzystanie z płukanek zawierających ocet. Kwasowy odczyn będzie właśnie domykał łuski włosa. W tym celu stosuje się także płyny do higieny intymnej z kwasowym pH.

Przeczytaj również:  Perfumy w ciąży – czy trzeba rezygnować?

Innym popularnym sposobem nawilżenia włosów domowym sposobem jest także metoda olejowania. Ten zabieg to aplikowanie na włosy różnego rodzaju olejów roślinnych. Właśnie ten zabieg wykonuje się wieczorem. Nałożona mieszanina olejów na włosy od połowy ich długości aż po końce wniknie we włosy przez noc i dopiero rano ją spłuczemy. Można także pozostawić olej kilka godzin na włosach i już go zmyć. To też da świetny efekt nawilżenia. Trzeba dopasować olej do potrzeb swoich włosów. Jednak do suchych i zniszczonych doskonały będzie olej z ogórecznika, dzikiej róży, pestek winogron, słonecznikowy, lniany, sojowy, z wiesiołka, z nasion truskawki lub konopny. Bardzo dobrze działają też gotowe maski do włosów, np. winogronowa maska do włosów Biolaven.

Przeczytaj również:  Jak zrobić kwietnik z desek?

Jak nawilżyć włosy domowymi maseczkami?

Maseczki domowej roboty są świetnym sposobem nawilżania włosów. Wystarczy połączyć składniki i nałożyć maskę na włosy na około 30 minut, po czym zmyć.

Maseczka miodowa:

Należy 4 łyżki miodu połączyć z 3 łyżkami oliwy z oliwek, 10 kroplami oleju rycynowego oraz kilkoma kroplami witamin A+E.

Maseczka z awokado:

1 awokado należy zblendować z 2 łyżkami śmietany i dodać łyżeczkę octu winnego.

Maseczka jajeczna:

Należy połączyć 1 żółtko z 5 łyżkami soku z cytryny i dodać kilka kropli olejku rycynowego.