Jak dobrze zacząć dzień?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Bardzo łatwo można się przekonać, że dzięki kilku zmianom w swoich porannych rytuałach można całkowicie odmienić to, jak będzie wyglądał cały dzień. Dodatkowo zyska na tym samopoczucie, zdrowie i uroda. Można rozkręcić się rano tak, że starczy nam siły aż do samego wieczora. Kawa dodaje energii dosłownie na chwilę, jednak istnieją lepsze sposoby na to, by zyskać wigor i chęć do życia. Jak dobrze zacząć dzień?

Miła pobudka każdego dnia

Na początek warto się zastanowić, w jaki sposób się budzimy. Czy z reguły pierwsze co słyszymy to głośny sygnał budzika? Warto zmienić go na przyjemną melodię czy ulubioną piosenkę. Wtedy aż będzie się chciało wstawać. Dzięki temu także na start zyskamy dobre samopoczucie. Dużo mówi się także o ćwiczeniach, jakie można wykonywać w łóżku. Są to ćwiczenia rozciągające, poprawiające krążenie. Warto znaleźć odpowiednie dla siebie i w taki sposób przygotować swoje ciało na zbliżający się dzień.

Przeczytaj również:  Jaki prezent dla 12 latki?

Zacznij myśleć pozytywnie tuż po przebudzeniu

Po przebudzeniu warto krótko pomyśleć o tym, co nas czeka danego dnia. Wcale nie chodzi tutaj o narzekanie i ubolewanie nad tym, że musimy iść do pracy. Jednak, gdy powiemy sobie, że wykonamy swoje obowiązki, ale też znajdzie się czas na chwilę przyjemności to pomoże to nam złapać dystans. Wiele osób także już od samego rana staje przed lustrem i po prostu się do siebie uśmiecha. Nawet jeśli nie mamy na to ochoty, to warto się do tego zmusić, bo wymuszony śmiech także wywołuje w organizmie hormony szczęścia.

Na dzień dobry zdrowy napój

Świetnie rozpoczniemy dzień dzięki szklance wody z plasterkiem cytryny. Napój tego typu pobudzi trawienie i przyspieszy oczyszczanie organizmu. Idealne o poranku są także świeżo wyciskane soki cytrusowe. Potrafią postawić na nogi dzięki temu, że organizm szybko je trawi. Dodatkowo zawarta w nich witamina C to antyoksydant, który usunie wszystkie negatywne myśli i złe samopoczucie. Warto zacząć dzień od szklanki zdrowego napoju i w ten sposób przygotować organizm do pracy. Dopiero później można się napić kawy czy herbaty.

Przeczytaj również:  Jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego?

Zjedz porządne śniadanie

To nie przypadek, że mówi się, iż śniadanie powinno być największym posiłkiem w ciągu dnia. Zadbamy w ten sposób o siły i wzmocnienie odporności na cały dzień. Nie należy jednak jeść zbyt tłustego śniadania, bo tylko obciążymy układ pokarmowy i staniemy się senni i ociężali. Można zjeść na przykład owsiankę, kanapkę pełnoziarnistą z serem i wędliną, jajecznicę z pomidorami czy owoce i warzywa. Taka bomba witamin pozwoli na świetne rozpoczęcie dnia.