Jak dobrać rozświetlacz?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Chcąc uzyskać doskonały makijaż bardzo często kobiety podejmują się wyzwania samodzielnego konturowania twarzy także z użyciem rozświetlacza. Trend staje się coraz bardziej popularny i bardzo łatwo dostępny. Dzięki temu kosmetykowi można jeszcze lepiej podkreślić swój świetny makijaż. Jednak dobór rozświetlacza nie jest taką oczywistą sprawą, bo trzeba wiedzieć, jaki kolor okaże się najbardziej naturalny i który rozświetlacz da doskonałe efekty. Jak dobrać rozświetlacz?

Konturowanie twarzy a rozświetlacz

Z pewnością myśląc o konturowaniu twarzy mamy na myśli używanie ciemniejszych produktów, między innymi bronzerów, które powodują wytworzenie iluzji cienia w miejscach, które chcielibyśmy ukryć. W przypadku korzystania z rozświetlaczy sprawa wygląda inaczej, bo działamy  ten sposób, że aplikujemy jasny kosmetyk, który odbija światło. Nakłada się go na szczyt kości policzkowych, czubek nosa, łuk kupidyna nad ustami czy w kąciki oczu, optycznie je powiększając. Rozświetlacze sprawdzają się w codziennym i wieczorowym makijażu.

Na jaki kolor rozświetlacza się zdecydować?

Przeczytaj również:  Jak płacić kartą Sodexo przez internet?

Mamy dzisiaj dostęp do szerokiej gamy kosmetyków i w tym także do rozświetlaczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy produkt się nam sprawdzi. Rozświetlacze występują w wielu odcieniach różu, bieli, i złota. Wybór odpowiedniego dla siebie nie jest sprawą oczywistą. Na początek warto kierować się typem urody. Jeśli jednak to nie daje nam możliwości dobrania dobrego kosmetyku można postawić na praktycznie uniwersalny rozświetlacz w kolorze szampana lub kości słoniowej. Po przyjrzeniu się przez chwilę rozświetlaczom na pewno uda się dobrać dobry kosmetyk.

Aplikacja rozświetlacza

Rozpoczęcie nakładania rozświetlacza trzeba to rozpoznanie z jakim produktem mamy do czynienia i czym on się różni od innych produktów tego typu. Poszczególne rozświetlacze różnią się od siebie i mamy możliwość korzystać z rozświetlaczy w kamieniu, ale też w sztyfcie, kremie i płynie i każdy z nich daje nieco inny efekt.

Warto przede wszystkim wiedzieć, gdzie nakładamy rozświetlacz. Stosuje się go na nos, kości policzkowe, obszar pod łukiem brwiowym, brodę, łuk kupidyna ponad ustami oraz czoło. Odpowiednio musimy także go rozprowadzić. Wszystkie części oprócz kości policzkowych i brwi powinny być delikatnie podkreślone. Trzeba uważać, by zbyt szerokim poprowadzeniem kosmetyku nie zaokrąglić optycznie twarzy.

Przeczytaj również:  Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Jeśli chodzi o to, jak rozprowadzać rozświetlacz, to bardzo się sprawdzi pędzelek w kształcie wachlarza, choć część osób po prostu wklepuje kosmetyk palcami w dane miejsca na skórze. Nie można przesadzić z ilością rozświetlacza, bo wtedy stworzymy bardzo sztuczny efekt i po prostu twarz będzie się nam błyszczeć.