Jak dobrać olejek do skóry?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna i to nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na korzystanie z wielu popularnych kosmetyków. Jednymi z nich są właśnie oleje roślinne. Jest ich bardzo dużo i można je kupić w każdej drogerii. Jednak nie każdy olejek będzie dobrze wpływa na stan skóry danej osoby. W jaki sposób dobrać olejek do skóry?

Co to jest olejek do skóry?

Olejki do skóry to nic innego jak ciekłe tłuszcze, które uzyskuje się z oleistych części roślin takich jak nasiona, owoce, pestki czy kiełki roślinne. Swoje działanie kosmetyczne zawdzięczają kwasom tłuszczowym, które posiadają. Olejki do skóry w zależności od ilości tych kwasów wykazują różne właściwości. Zalicza się te produkty do emolientów, ponieważ wykazują działanie natłuszczające, zmiękczające, wygładzające i ochronne.

Jaki olejek do skóry będzie najlepszy?

O danym olejku do skóry wiele nam powie jego skład. Warto zwracać uwagę na te produkty, które zawierają sporą ilość kwasów tłuszczowych. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to tzw. NNKT. Ten skrót warto zapamiętać i sprawdzać, czy znajdujemy do na etykiecie danego olejku.

Przeczytaj również:  Jak dobrze zacząć dzień?

Olejki z wysoką zawartością kwasów tłuszczowych potrafią zdziałać cuda i między innymi ograniczają powstawanie zaskórników. Kwas linolowy idealnie się sprawdzi do pielęgnacji skóry trądzikowej lub tłustej. Dzięki niemu poprawia się praca gruczołów łojowych, pory są odblokowane i skóra zyskuje lepszy wygląd. Trzeba także powiedzieć, że olejki do skóry zwiększają przyswajanie witamin i regenerują naskórek. Wtedy również nie jest on podatny na utratę wody. To bardzo ważne, ponieważ szybko można zauważyć, że skóra nie jest przesuszona. Olejki są polecane także osobom, które walczą z atopowym zapaleniem skóry. Naturalnie i delikatnie odbudowują one bariery ochronne skóry.

Jak stosować olejki do skóry?

Początki z olejkami do skóry mogą się wydawać trudne, jednak warto zdecydować się na tę przygodę. Na początek najlepiej zdecydować się na mały 10 mililitrowy olejek. Znajdziemy w drogeriach lekkie suche olejki takie jak olej z czarnuszki czy konopny. Właśnie tego typu kosmetyki możemy wypróbować i ocenić, jak nasza skóra reaguje na kontakt z nimi.

Przeczytaj również:  Czy tabletki antykoncepcyjne szkodzą?

Wiele osób martwi się także tym, że nie wie, w jaki sposób aplikować olejki do skóry. Najlepiej wcześniej dobrze oczyścić skórę. W kolejnym kroku aplikujemy na skórę żel lub inne serum żelowe i dopiero później zabieramy się za dodanie kilku kropel oleju. Rozcieramy je na palcach i delikatnie wklepujemy w skórę. Aplikowanie olejków jest bardzo proste i okaże się bardzo skuteczne.