Jak dobrać lampy do salonu i jadalni?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Podczas urządzania swojego nowego domu czy mieszkania musimy pomyśleć także o doskonałych dodatkach. Właśnie w tym momencie przyglądamy się także bliżej lampom. Wcale nie jest to takie oczywiste, jakie będą najlepsze do naszego domu. Rodzaj oświetlenia ma wpływ na klimat w domu, więc trzeba odpowiednio je dobrać. Jak dobrać lampy do salonu i jadalni?

Wybór oświetlenia – czym się kierować?

Oświetlenie w domu to bardzo ważny element dekoracji. Warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ono w stanie rozświetlić całą przestrzeń w pomieszczeniu, jaki nastrój wprowadzi, czy pozwoli się nam relaksować. Wiadomo też, że w każdym pomieszczeniu potrzebujemy innego oświetlenia, które będzie spełniało swoją rolę. Także w jednym pomieszczeniu mamy więcej światła dziennego, a w innym mniej. To także trzeba wziąć pod uwagę, gdy wybieramy lampy i oświetlenie do domu.

Lampy do salonu i jadalni

W sklepach z pewnością zauważymy, że mamy do wyboru całą masę lamp do salonu i jadalni. Mogą one przybierać różne formy. Znajdziemy klasyczne wiszące modele, ale też plafony, kinkiety, lampy stojące i stołowe. Od naszej indywidualnej wizji będzie zależeć, w jaki sposób rozmieścimy lampy i jakie kupimy.

Przeczytaj również:  Co to jest tonik do twarzy?

Rodzaj światła wpływa na widoczność w pomieszczeniu, ale też na klimat, jaki się stworzy w pokoju. W dużej jadalni z salonem, gdy mamy dużą przestrzeń warto zdecydować się na światło rozproszone. Sprawdzą się w takiej sytuacji zestawy lamp – na przykład dwa żyrandole oraz lampy wiszące. Nad stołem także można ulokować lampę, która rozświetli jadalnię.

W jadalni i salonie także trzeba dobrać takie oświetlenie, żeby nie było ono ani zbyt ciemne ani zbyt jasne. Jeśli w pomieszczeniu będzie za ciemno to nasze oczy będą bardziej się męczyły, co może nawet pogarszać wzrok. Z kolei w bardzo jasnym pomieszczeniu możemy się źle czuć, mogą nawet wystąpić bóle głowy.

Style lamp w jadalni i salonie

W salonie i jadalnie wiele osób decyduje się na delikatne lampy w stylu skandynawskim. Są to klasyczne, geometryczne lampy sufitowe i podłogowe w odcieniach bieli, beżu, szarości lub pasteli. Okazują się one doskonałym rozwiązaniem, bo wprowadzają przytulny klimat w pomieszczeniu. Także małe lampki nocne i stołowe się sprawdzają, bo delikatnie sprawią, że pomieszczenie nie będzie chłodne.

Przeczytaj również:  Jaki krem do twarzy w czasie chemioterapii?

Inna aranżacja salonu i jadalni to styl glamour. W tym przypadku możemy się zdecydować na bogate żyrandole z kryształkami. Lampy powinny mieć surowy charakter. Znajdziemy takie z metalowymi elementami w ciemnych stonowanych barwach.