HIFU – urządzenia, technologia, zabieg

27 kwietnia 2023 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Technologia Hifu rozwija się niezwykle szybko i staje się coraz bardziej popularna w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zabiegi z jej wykorzystaniem w niektórych przypadkach mogą być skuteczne i pozwolić na uzyskanie satysfakcjonujących efektów bez stosowania skalpela. W niniejszym artykule omówimy czym jest technologia Hifu, jej zastosowanie oraz urządzenia kosmetyczne do liftingu twarzy i ciała.

Czym jest technologia Hifu?

Hifu to skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, co oznacza ultradźwięki skupione w jednym punkcie. Technologia ta jest rozwiązaniem, które pozwala niekiedy uzyskać efekty podobne do liftingu twarzy bez użycia skalpela. W medycynie estetycznej może być wykorzystywana do próby zwalczania cellulitu oraz w dziedzinie liftingu twarzy i ciała.

Zastosowanie technologii Hifu

Urządzenia wykorzystujące technologię Hifu mają wiele zastosowań w medycynie estetycznej i kosmetologii. Pomoc w leczenie cellulitu i redukowaniu tkanki tłuszczowej to tylko niektóre z nich. Zabiegi przy użyciu sprzętu Hifu w niektórych przypadkach mogą dać dobre efekty. Często wykorzystywane są w odchudzaniu. Stosuje się również jako pomoc przy zwalczaniu trądziku, blizn i rozstępów.

Zabiegi na różnych częściach ciała

Zabiegi mogą być wykorzystane na różnych częściach ciała. Podczas zabiegu ultradźwięki są skupione w jednym punkcie, co może prowadzić do ostatecznego efektu. Może zwiększyć się jędrność skóry, zredukować jej zwiotczenie i poprawić elastyczność. Po zabiegu można zauważyć również skurczenie tkanki tłuszczowej. Zabieg ten może okazać się pomocny nie tylko w liftingu twarzy, ale także dla ramion, brzucha, ud, kolan i pośladków.

Przeczytaj również:  Czy można zwracać leki do apteki?

HIFU (twarz i ciało)

Najczęściej wykorzystywane są do zabiegów związanych z liftingiem twarzy. Jednym z możliwych efektów na tym polu jest niwelowanie zmarszczek oraz likwidowanie znaków starzenia się skóry. Urządzenia te mogą poradzić sobie również z ujędrnianiem i odmładzaniem skóry na całym ciele. To popularna ostatnio technologia, która znalazła zastosowanie dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

Hifu urządzenia do liftingu twarzy i ciała są popularne i coraz częściej stanowią wyposażenie salonów, gabinetów i placówek. W części przypadków bez skalpela można uzyskać efekty porównywalne do operacji chirurgicznych. Przy ich pomocy można wyeliminować cellulit i zredukować tkankę tłuszczową. Przy użyciu technologii Hifu można nie tylko poprawić jakość swojego życia, ale również poczuć się i wyglądać świetnie.

Jak działają urządzenia do Hifu?

Urządzenia do Hifu działają z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej. Podczas zabiegu fale ultradźwiękowe przenikają tkanki skóry, docierając do warstwy mięśniowej. Dzięki temu urządzenie może stymulować procesy regeneracji komórek i produkcję kolagenu. Efektem może być wzmocnienie tkanki skóry i poprawienie jej jędrności, a także redukcja tkanki tłuszczowej.

„Skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii oddziałuje na tkanki w sposób termiczny, ogrzewając je i mechaniczny – za pomocą tarcia” możemy przeczytaj na stronie jednego z producentów, a dokładnie tu: MedikaPoland.pl – Hifu

Przeczytaj również:  Czy apteki są otwarte w niedziele?

Przeciwskazania do zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Osoby z chorobami skóry, takimi jak trądzik, opryszczka czy egzema powinny wstrzymać się od zabiegu. Zabieg nie powinien też być przeprowadzany na osobach z wszczepionymi rozrusznikami serca i na kobietach w ciąży. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także niska wrażliwość na ból. Zawsze przed jakimkolwiek zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który szczegółowo opowie o przeciwwskazaniach oraz możliwych skutkach ubocznych

Możliwe skutki uboczne

Skutki uboczne po zabiegu Hifu są zazwyczaj minimalne, jednak mogą wystąpić. U niektórych osób pojawiają się rumieńce czy obrzęki, jednak są one krótkotrwałe i znikają kilka godzin po zabiegu. Rzadziej mogą pojawić się siniaki czy opuchnięcia, jednak te skutki również nie są zazwyczaj długotrwałe.

Cześć informacji pochodzi ze strony: MediaPoland.pl