Gyros

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Gyros jest popularną potrawą typu fast food. Jego receptura wywodzi się z tradycji kuchni greckiej. Mięso do gyrosa opieka się na pionowo obracanym rożnie, a gdy jest już dobrze opieczone, jego kilkucentymetrowe plastry odcina się nożem. Gyros może być podawany na wiele sposobów: w picie, bułce, tortilli, kanapce, na talerzu, a także jako dodatek do pizzy. Podstawą gyrosa jest mięso wieprzowe, drobiowe, baranina lub cielęcina, które podawane jest z warzywami i sosem. Jeśli masz ochotę na smacznego gyrosa, możesz znaleźć go w legnickich lokalach serwujących kebab, a także w barach czy restauracjach.

W zależności od tego jakie danie z gyrosem planujesz zjeść, możesz zamówić gyros podany na różne sposoby. W legnickich lokalach serwowany jest gyros na talerzu z warzywami i sosem, tortilla z gyrosem, a także można zjeść pizzę z gyrosem. W jednej z legnickich restauracji można zamówić gyros w bułce, pieczywie typu pita, tortilli, kanapce, tostilii oraz gyros na talerzu z frytkami lub ryżem, bukietem warzyw oraz sosem (w wersji zwykłej lub mega), gyros w mixie z kebabem, gyros zapiekany z serem, a także gyros w wersji dla dzieci. W Legnicy jest także możliwość spróbowania pizzy greckiej z serem, pieczarkami, gyrosem, serem feta, ogórkiem zielonym, oregano i sosem albo pizzy gyros z serem, pieczarkami, pomidorami, oliwkami, pepperoni, gyrosem, cebulą, oregano i sosem. Takie pizze są serwowane w kilku rozmiarach.

Potrawy z mięsem typu gyros można zamówić także na wynos lub z dowozem. Jest to możliwe w zależności od zasad obowiązujących w lokalu serwującym dania z gyrosem. Niezależnie od indywidualnych potrzeb, każdy kto ma ochotę zjeść gyros znajdzie odpowiedni dla siebie w jednym z lokali gastronomicznych w Legnicy. Oferowane tam gyrosy są smaczne i kuszą atrakcyjną ceną. Różnorodność wariantów mięsa i dodatków pozwala każdemu klientowi wybrać odpowiedni gyros dla siebie. Wybierając gyros w legnickim lokalu, na pewno zjesz smaczne danie, które spełni twoje oczekiwania.

loading...