Ginekolog

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Zdrowie intymne jest bardzo ważną sprawą dla kobiety w każdym wieku. Począwszy od dzieciństwa, przez okres dorastania, macierzyństwo aż po wiek dojrzały. Dlatego tak ważne jest aby kobieta wiedziała jak zadbać o siebie. Na przestrzeni ostatnich dekad świadomość kobiet na ten temat znacząco wzrosła. Dzieje się tak między innymi dzięki wielu akcjom medialnym zwracającym uwagę na konieczność zadbania o ten aspekt swojej kobiecości. Szczególnie ważnym działaniem kobiet dbających o swoje zdrowie intymne jest codzienna higiena oraz regularne badania kontrolne. Wizyta u ginekologa zawsze budzi wiele emocji, ponieważ zwykle wiąże się z dużym dyskomfortem, dlatego należy wybrać dla siebie odpowiedniego lekarza. Z kolei bieżące kontrolowanie piersi, wykonywanie cytologii oraz innych potrzebnych badań pozwala na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na nowotwór, który wykryty we wczesnym stadium w wielu przypadkach może być z powodzeniem wyleczony. W Legnicy jest kilkunastu ginekologów u których można wykonać rutynowe badania. Wśród tych lekarzy są także położnicy opiekujący się kobietami w ciąży i połogu. Podczas poszukiwań dobrego lekarza wśród legnickich ginekologów warto zwrócić uwagę na to jakie są opinie o jego pracy. Na wielu portalach internetowych są publikowane opinie o legnickich lekarzach ginekologach. Dokonując wyboru lekarza wśród legnickich ginekologów należy zwrócić uwagę na to jaką wiedzę i doświadczenie posiada konkretny lekarz. Warto także rozważyć wizytę u ginekologa w Legnicy, który ma najlepsze opinie wśród pacjentek i znajomych. Wizyty u ginekologa wiążą się ze sporymi kosztami, dlatego warto poszukać dobrego i taniego ginekologa. Podczas poszukiwań odpowiedniego specjalisty wśród legnickich ginekologów warto poznać różne opinie na jego temat. Na terenie Legnicy lekarze ginekolodzy przyjmują w swoich gabinetach ginekologicznych. Jednak jeśli pacjentka potrzebuje maksymalnej dyskrecji i komfortu, to lepiej poszukać przychodni ginekologicznej w mieście nieopodal swojego miejsca zamieszkania.

Ginekolog w Legnicy na NFZ

W Legnicy można umówić się na wizytę do ginekologa na NFZ. Kilku ginekologów świadczy swoje usługi w ramach świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ do legnickiego ginekologa jest zróżnicowany. Może to być od kilku dni do kilku tygodni. W przypadku pilnej konsultacji warto poszukać ginekologa do którego można umówić się na wizytę w ciągu 24h. Można rozważyć także znalezienie ginekologa przyjmującego całodobowo, który udzieli pomocy w nagłym problemie zdrowotnym. W ramach usług świadczonych przez ginekologa na NFZ są: badanie ginekologiczne, pobieranie wymazu cytologicznego, wykonywanie badania usg, profilaktyka i leczenie chorób kobiecych (mięśniaków, torbieli, guzów), a także prowadzenie ciąży (przez ginekologa położnika). Podczas rutynowej wizyty u ginekologa przyjmującego na NFZ jest przeprowadzany wywiad, wykonywane badanie ginekologiczne oraz cytologia. Natomiast stan zdrowia przyszłej matki i jej dziecka powinien być regularnie monitorowany przez lekarza prowadzącego. Wówczas oprócz podstawowych badań jest także wykonywane badanie usg oraz inne, zlecane w miarę potrzeby. Warto poszukać miejsca, gdzie jest możliwość przyjęcia do lekarza na NFZ bez kolejki. Podczas wizyty w poradni ginekologicznej na NFZ można także dobrać odpowiednią formę antykoncepcji. Oczywiście po wykonaniu badania ginekologicznego, a także innych potrzebnych badań i stwierdzeniu braku przeciwskazań. Podczas wizyty na NFZ jest także wykonywane usg ginekologiczne, pozwalające sprawdzić stan narządów rodnych. Kobiety w okresie przekwitania również powinny badać się regularnie u ginekologa. Wahania hormonów w okresie menopauzy mogą powodować dyskomfort, a także różne schorzenia, w tym stany zapalne. W przypadku wykonania rutynowej kontroli ginekologicznej warto iść na wizytę do bezpłatnego ginekologa.

Legnicki ginekolog przyjmujący prywatnie

W Legnicy można także umówić się do lekarza ginekologa, który przyjmuje prywatnie. Na prywatną wizytę do legnickiego ginekologa można zwykle dużo szybciej umówić się niż na wizytę na NFZ, choć nie jest to regułą. Podczas wizyty w prywatnym gabinecie legnickiego ginekologa oprócz badania ginekologicznego można wykonać inne potrzebne badania. Czasem są one w cenie wizyty, częściej jednak trzeba za nie osobno zapłacić. Wśród takich badań jest wykonywane przez ginekologa usg czy pobranie cytologii. Możliwe jest także wykonanie innych szczegółowych badań. Podczas prywatnej wizyty ginekolog może zalecić odpowiednie leczenie oraz wypisać receptę na potrzebne lekarstwa.

Ginekolog dziecięcy w Legnicy

O zdrowie kobiety trzeba dbać już od najmłodszych lat. Dlatego w przypadku zaobserwowania u dziewczynki takich objawów jak sklejone wargi sromowe czy nieprawidłowa wydzielina, warto udać się do legnickiego ginekologa dziecięcego, który przyjmuje dziewczynki w wieku do 16 lat. W przypadku starszych dziewczynek niepokojącym objawem są bóle brzucha, zbyt wczesne lub zbyt późne miesiączkowanie, anoreksja, bulimia czy problemy hormonalne. W takich sytuacjach należy skorzystać z porady godnego zaufania ginekologa dziecięcego w Legnicy. Przed udaniem się na wizytę warto sprawdzić opinie na temat wybranego przez rodziców dziewczęcego ginekologa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ badanie ginekologiczne jest bardzo stresującym i trudnym dla dziewczynek wydarzeniem. Podczas badania ginekologicznego wykonywanego u dzieci lekarz musi być szczególnie delikatny i taktowny. W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych warto umówić się na konsultację do profesora ginekologa, który specjalizuje się w leczeniu danego schorzenia. Warto sprawdzić także jaki ginekolog jest najbardziej polecany jako specjalista dziecięcy. Należy pamiętać, że wizyta dziewczynki poniżej 16 roku życia u ginekologa zawsze odbywa się tylko za zgodą jej rodziców.

Ginekolog endokrynolog w Legnicy

Jeśli kobieta oprócz kłopotów ginekologicznych ma także zaburzenia hormonalne to najlepszym wyborem będzie udanie się do legnickiego ginekologa, który jest także specjalistą endokrynologiem. Oznacza to, że może on leczyć swoje pacjentki jednocześnie pod kątem ginekologicznym i endokrynologicznym. Jest to szczególnie ważne, gdy kobiece problemy ginekologiczne wynikają z zaburzonej gospodarki hormonalnej. Endokrynologiczna wiedza ginekologa jest przydatna w diagnozie i leczeniu wielu schorzeń, takich jak: zespół policystycznych jajników, zaburzenia miesiączkowania czy płodności, a także w przypadku stwierdzonych nowotworów. Również kobiety w okresie przed i w trakcie menopauzy powinny skonsultować się ze specjalistą od poziomu hormonów, szczególnie jeśli mają uderzenia gorąca. Skuteczne leczenie endokrynologiczne jest często długie i kosztowne, dlatego warto podczas niego korzystać z usług endokrynologa ginekologa przyjmującego na NFZ. Poszukując dobrego specjalisty ginekologa endokrynologa warto sprawdzić opinie innych pacjentów, aby trafić na jak najlepszego lekarza, który właściwie przeprowadzi proces diagnozy i leczenia.

loading...