Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne i dzisiaj ekologiczne rozwiązania cieszą się dużą popularnością. W momencie, gdy każdy będzie o to dbać to jest możliwość zadbać o naszą planetę. Niekiedy jednak sortowanie odpadów nie jest sprawą oczywistą i może sprawiać trudność. Także opakowania po kosmetykach mogą być wykonane z różnych materiałów i ciężko ocenić, gdzie je wyrzucać. Czy do zwykłego śmietnika czy może w inne miejsce?

Zasady segregacji odpadów

Każdego dnia człowiek produkuje całą masę odpadów wszelkiego rodzaju. Właśnie dlatego zostały ustalone konkretne zasady, które określają, w jaki sposób powinno się segregować odpady. Nawet już dzieci uczą się, do jakiego koloru pojemników trzeba wyrzucać konkretne produkty. Żółty pojemnik jest przeznaczony na metale i tworzywa sztuczne. Właśnie tutaj znajdą się wszystkie opakowania po żywności, plastiki, metalowe opakowania. Z kolei zielony kubeł jest przeznaczony na szkło. Tutaj znajdą się wszystkie butelki szklane, słoiki i inne szklane opakowania. Papierowe odpady wrzucamy do niebieskiego pojemnika na śmieci. Właśnie tutaj znajdzie się wszelka makulatura, niepotrzebne kartki papieru i inne papierowe ulotki. Z kolei do brązowego kosza wrzucamy odpady, które ulegają rozkładowi, czyli tzw. bio. Inne odpady, jakie nie zostały zakwalifikowane do żadnej z kategorii wyrzuca się do śmietnika na śmieci mieszane.

Przeczytaj również:  Czy jajka są zdrowe dla mężczyzn?

Dokładne wyczyszczenie opakowań

Skoro znamy zasady segregacji śmieci to do jakiego kosza wrzucimy opakowania po kosmetykach? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wcześniej trzeba wykonać coś jeszcze. Z pewnością konieczne jest zużycie kosmetyków do samego końca i dokładne oczyszczenie pojemnika czy tubki. W ten sposób nie tylko nie zmarnujemy żadnej ilości kosmetyku, ale i opakowanie będzie można poddać recyklingowi. Warto poświęcić chwilę na to, by oczyścić pojemnik po kosmetyku zwykłą wodą.

Opakowania po kosmetykach do odpowiedniego pojemnika

Co zrobić w momencie, gdy mamy już czysty pojemnik po kosmetyku? Gdzie należy go wyrzucić? W tym momencie możemy wyrzucić czysty plastikowy pojemnik czy opakowanie po kremie do kosza na tworzywa sztuczne. Inaczej jest jednak w przypadku szklanych buteleczek po lakierze do paznokci. Na pewno dokładnie nie pozbędziemy się lakieru z buteleczki, więc musi ona znaleźć się w pojemniki na odpady zmieszane. W ten sposób można oceniać, do jakiego pojemnika wyrzucać konkretną buteleczkę czy opakowanie po kremie.

Przeczytaj również:  Chorwacja co zabrać?