Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne i dzisiaj ekologiczne rozwiązania cieszą się dużą popularnością. W momencie, gdy każdy będzie o to dbać to jest możliwość zadbać o naszą planetę. Niekiedy jednak sortowanie odpadów nie jest sprawą oczywistą i może sprawiać trudność. Także opakowania po kosmetykach mogą być wykonane z różnych materiałów i ciężko ocenić, gdzie je wyrzucać. Czy do zwykłego śmietnika czy może w inne miejsce?

Zasady segregacji odpadów

Każdego dnia człowiek produkuje całą masę odpadów wszelkiego rodzaju. Właśnie dlatego zostały ustalone konkretne zasady, które określają, w jaki sposób powinno się segregować odpady. Nawet już dzieci uczą się, do jakiego koloru pojemników trzeba wyrzucać konkretne produkty. Żółty pojemnik jest przeznaczony na metale i tworzywa sztuczne. Właśnie tutaj znajdą się wszystkie opakowania po żywności, plastiki, metalowe opakowania. Z kolei zielony kubeł jest przeznaczony na szkło. Tutaj znajdą się wszystkie butelki szklane, słoiki i inne szklane opakowania. Papierowe odpady wrzucamy do niebieskiego pojemnika na śmieci. Właśnie tutaj znajdzie się wszelka makulatura, niepotrzebne kartki papieru i inne papierowe ulotki. Z kolei do brązowego kosza wrzucamy odpady, które ulegają rozkładowi, czyli tzw. bio. Inne odpady, jakie nie zostały zakwalifikowane do żadnej z kategorii wyrzuca się do śmietnika na śmieci mieszane.

Przeczytaj również:  Krosty na czole – od czego?

Dokładne wyczyszczenie opakowań

Skoro znamy zasady segregacji śmieci to do jakiego kosza wrzucimy opakowania po kosmetykach? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wcześniej trzeba wykonać coś jeszcze. Z pewnością konieczne jest zużycie kosmetyków do samego końca i dokładne oczyszczenie pojemnika czy tubki. W ten sposób nie tylko nie zmarnujemy żadnej ilości kosmetyku, ale i opakowanie będzie można poddać recyklingowi. Warto poświęcić chwilę na to, by oczyścić pojemnik po kosmetyku zwykłą wodą.

Opakowania po kosmetykach do odpowiedniego pojemnika

Co zrobić w momencie, gdy mamy już czysty pojemnik po kosmetyku? Gdzie należy go wyrzucić? W tym momencie możemy wyrzucić czysty plastikowy pojemnik czy opakowanie po kremie do kosza na tworzywa sztuczne. Inaczej jest jednak w przypadku szklanych buteleczek po lakierze do paznokci. Na pewno dokładnie nie pozbędziemy się lakieru z buteleczki, więc musi ona znaleźć się w pojemniki na odpady zmieszane. W ten sposób można oceniać, do jakiego pojemnika wyrzucać konkretną buteleczkę czy opakowanie po kremie.

Przeczytaj również:  Jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego?