Gdzie można sprzedać używane ubrania?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Praktycznie każdy ma w swojej szafie ubrania, które odkłada na później, bo przydadzą się kiedyś, a tak naprawdę nie nosimy ich już od lat. Odzież, której już od dłuższego czasu nie nosimy można sprzedać. Dzięki temu nie zalegają nam one w szafie, a jeszcze zarobimy parę groszy. Warto tylko wiedzieć, gdzie można sprzedawać używane ubrania. Okazuje się, że jest kilka opcji.

Grupy sprzedażowe w mediach społecznościowych

Wiadomo, że portale społecznościowe zrzeszają wiele ludzi i na specjalnych grupach można wystawiać ubrania, jakie się chce sprzedać. Z reguły bardzo szybko znajdzie się ktoś chętny, by je kupić. Na Facebooku znajdziemy także Marketplace, który sprawnie działa i właśnie tutaj można wystawić rzeczy, których już nie nosimy. Inną opcją jest zrobienie zdjęć rzeczy i wrzucenie ich na swoje profile w mediach społecznościowych. Być może ktoś ze znajomych kupi od nas bluzkę czy sukienkę.

Przeczytaj również:  Jak pozbyć się krostek na pośladkach?

Portale internetowe typu olx, gumtree

Portale, na których można wrzucać ogłoszenia takie jak olx, gumtree są niesamowicie wygodne i to właśnie tutaj udaje się sprzedawać także ubrania. Wiele osób wchodzi na takie strony właśnie poszukując danej rzeczy, więc często można być zaskoczonym, jak szybko znajdzie się kupiec. Można umówić się później z daną osoba nawet na odbiór osobisty. Być może ktoś z okolicy kupi nasze ubrania.

Vinted i Szafa

Bardzo popularnymi serwisami, na których można sprzedawać ubrania są Vinted i Szafa. To właśnie tutaj dodamy ogłoszenie i zdjęcia bluzki czy sukienki i będziemy czekać, aż znajdzie się chętna osoba, która je kupi. Użytkownicy dokładnie opisują daną rzecz, więc później bardzo prosto można je odnaleźć i kupić coś wyjątkowego. Portale tego typu mają aplikacje mobilne przez co sprzedawanie jest jeszcze przyjemniejsze, bo możemy zarządzać swoimi ofertami.

Serwisy aukcyjny Allegro

O Allegro słyszał każdy i to właśnie tutaj można sprzedawać także używane ubrania. Plusem dla wielu jest opcja ustalenia licytacji ceny za daną rzecz. Jednak za każdą sprzedaną rzecz musimy zapłacić Allegro prowizję. Nie są to wielkie koszty, więc przy sprzedawaniu niewielu ubrań tego nie odczujemy. Allegro jest bardzo znane, więc jest duże prawdopodobieństwo, że tutaj zajrzy osoba, której się spodobają nasze ubrania.

Przeczytaj również:  Jak zrobić kwietnik z desek?

Wyprzedaż garażowa

Popularne są dzisiaj także wyprzedaże garażowe lub sprzedaż ubrań do second handu czy komisu. Być może na swoim osiedlu będzie można się wystawić ze swoimi ubraniami i w ciągu kilku godzin sprzedać ubrania, których już nie nosimy.