Gastrolog

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego jest ważnym czynnikiem zachowania zdrowia przez każdego człowieka. Szybki tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz coraz częstsze spożywanie niezdrowych gotowych dań powoduje problemy pokarmowe u coraz większej liczby ludzi. Dyskomfort związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego jest niezwykle uciążliwy dla pacjentów. Należy zwracać uwagę na bóle brzucha nieznanego pochodzenia, wzdęcia, biegunki, zaparcia, wymioty, zgagę, pieczenie w przełyku, kłopoty z przełykaniem i ślady krwi w stolcu. Mogą one być objawem poważnych chorób, a nawet nowotworów. Specjalistą od leczenia schorzeń układu pokarmowego jest gastrolog zwany także gastroenterologiem. Podstawowym badaniem diagnostycznym wykonywanym przez legnickiego lekarza gastrologa jest gastroskopia, polegająca na wprowadzeniu cienkiej rurki z kamerą przez dziurkę nosa do żołądka. Takie badanie pozwala określić stan górnej części przewodu pokarmowego i pobrać ewentualny wycinek do badania. W przypadku zdiagnozowania poważniejszych chorób warto znaleźć dobrego gastrologa wśród legnickich specjalistów. Zwykle lekarz gastrolog przyjmujący w Legnicy podczas wizyty przeprowadza wywiad dotyczący problemu pacjenta. Podczas wizyty u dobrego lekarza gastrologa mogą zostać zlecone oraz wykonane niezbędne badania. Szukając odpowiedniego dla siebie gastrologa z Legnicy warto poznać opinie jego pacjentów. Bardzo dobrego specjalistę gastrologa można poznać po pozytywnych opiniach o leczeniu wystawionych przez jego pacjentów. Szczegółowe informacje o legnickich gastrologach można zaczerpnąć z internetowych rankingów lekarzy.

Gastrolog w legnickim szpitalu

W legnickim szpitalu działa poradnia gastrologiczna w której można skorzystać z porad lekarskich. W tym celu potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. W poradni leczone są choroby przełyku, żołądka, jelit, odbytu, a także wątroby i trzustki oraz dróg żółciowych. W ramach poradni gastroenterologicznej odbywa się także kwalifikacja do zabiegów medycznych w zakresie schorzeń układu pokarmowego. W razie poważnych chorób układu pokarmowego warto poszukać bardzo dobrego w swojej dziedzinie gastrologa internisty.

Gastrolog dziecięcy w Legnicy

Często także dzieci cierpią na dolegliwości i choroby układu pokarmowego. Wizyta u gastrologa jest związana z potrzebą wykonania różnych, często nieprzyjemnych badań i powoduje spory stres. Z tego powodu warto udać się z dzieckiem do gastrologa dziecięcego przyjmującego w Legnicy. Specjalista od chorób dziecięcych ma odpowiednie podejście do dzieci, dzięki czemu wizyta przebiegnie sprawnie i bez dodatkowego stresu. Podczas wizyty w poradni gastrologicznej dla dzieci mały pacjent z Legnicy zostanie odpowiednio zdiagnozowany i leczony.

Gastrolog w Legnicy na NFZ

W Legnicy można także umówić się na wizytę do gastrologa przyjmującego na NFZ. Podczas zapisu na wizytę należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Czas oczekiwania na wizytę w poradni gastrologicznej przyjmującej w ramach NFZ jest zależny od ilości pacjentów. Zwykle jest to od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W przypadku gdy czas oczekiwania na wizytę u gastrologa przyjmującego na NFZ w Legnicy jest zbyt długi a schorzenie poważne, to warto znaleźć innego specjalistę. W razie potrzeby natychmiastowej pomocy warto poszukać pomocy u lekarza gastrologa przyjmującego w Legnicy prywatnie.

Gastrolog w Legnicy prywatnie

Gdy konsultacja jest bardzo pilna to można udać się do lekarza gastrologa przyjmującego prywatnie w Legnicy. W takim przypadku nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. W Legnicy można skorzystać z pomocy kilku gastrologów przyjmujących prywatnie. Czas oczekiwania na wizytę w poradni gastrologicznej działającej prywatnie jest krótszy niż na NFZ. Jednak jeśli lekarz gastrolog nie przyjmuje w ramach legnickiego NFZ to wizyta będzie płatna. Cena wizyty u gastrologa przyjmującego prywatnie to około 100-200 zł. Ewentualne badania wykonywane przez gastrologa także znajdują się w cenniku jego usług.

loading...