legnica365.pl

Gastrolog w Legnicy

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego jest ważnym czynnikiem zachowania zdrowia przez każdego człowieka. Szybki tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz coraz częstsze spożywanie niezdrowych gotowych dań powoduje problemy pokarmowe u coraz większej liczby ludzi. Dyskomfort związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego jest niezwykle uciążliwy dla pacjentów. Należy zwracać uwagę na bóle brzucha nieznanego pochodzenia, wzdęcia, biegunki, zaparcia, wymioty, zgagę, pieczenie w przełyku, kłopoty z przełykaniem i ślady krwi w stolcu. Mogą one być objawem poważnych chorób, a nawet nowotworów. Specjalistą od leczenia schorzeń układu pokarmowego jest gastrolog zwany także gastroenterologiem. Podstawowym badaniem diagnostycznym wykonywanym przez legnickiego lekarza gastrologa jest gastroskopia, polegająca na wprowadzeniu cienkiej rurki z kamerą przez dziurkę nosa do żołądka. Takie badanie pozwala określić stan górnej części przewodu pokarmowego i pobrać ewentualny wycinek do badania. W przypadku zdiagnozowania poważniejszych chorób warto znaleźć dobrego gastrologa wśród legnickich specjalistów. Zwykle lekarz gastrolog przyjmujący w Legnicy podczas wizyty przeprowadza wywiad dotyczący problemu pacjenta. Podczas wizyty u dobrego lekarza gastrologa mogą zostać zlecone oraz wykonane niezbędne badania. Szukając odpowiedniego dla siebie gastrologa z Legnicy warto poznać opinie jego pacjentów. Bardzo dobrego specjalistę gastrologa można poznać po pozytywnych opiniach o leczeniu wystawionych przez jego pacjentów. Szczegółowe informacje o legnickich gastrologach można zaczerpnąć z internetowych rankingów lekarzy.

Gastrolog w legnickim szpitalu

W legnickim szpitalu działa poradnia gastrologiczna w której można skorzystać z porad lekarskich. W tym celu potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. W poradni leczone są choroby przełyku, żołądka, jelit, odbytu, a także wątroby i trzustki oraz dróg żółciowych. W ramach poradni gastroenterologicznej odbywa się także kwalifikacja do zabiegów medycznych w zakresie schorzeń układu pokarmowego. W razie poważnych chorób układu pokarmowego warto poszukać bardzo dobrego w swojej dziedzinie gastrologa internisty.

Gastrolog dziecięcy w Legnicy

Często także dzieci cierpią na dolegliwości i choroby układu pokarmowego. Wizyta u gastrologa jest związana z potrzebą wykonania różnych, często nieprzyjemnych badań i powoduje spory stres. Z tego powodu warto udać się z dzieckiem do gastrologa dziecięcego przyjmującego w Legnicy. Specjalista od chorób dziecięcych ma odpowiednie podejście do dzieci, dzięki czemu wizyta przebiegnie sprawnie i bez dodatkowego stresu. Podczas wizyty w poradni gastrologicznej dla dzieci mały pacjent z Legnicy zostanie odpowiednio zdiagnozowany i leczony.

Gastrolog w Legnicy na NFZ

W Legnicy można także umówić się na wizytę do gastrologa przyjmującego na NFZ. Podczas zapisu na wizytę należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Czas oczekiwania na wizytę w poradni gastrologicznej przyjmującej w ramach NFZ jest zależny od ilości pacjentów. Zwykle jest to od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W przypadku gdy czas oczekiwania na wizytę u gastrologa przyjmującego na NFZ w Legnicy jest zbyt długi a schorzenie poważne, to warto znaleźć innego specjalistę. W razie potrzeby natychmiastowej pomocy warto poszukać pomocy u lekarza gastrologa przyjmującego w Legnicy prywatnie.

Gastrolog w Legnicy prywatnie

Gdy konsultacja jest bardzo pilna to można udać się do lekarza gastrologa przyjmującego prywatnie w Legnicy. W takim przypadku nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. W Legnicy można skorzystać z pomocy kilku gastrologów przyjmujących prywatnie. Czas oczekiwania na wizytę w poradni gastrologicznej działającej prywatnie jest krótszy niż na NFZ. Jednak jeśli lekarz gastrolog nie przyjmuje w ramach legnickiego NFZ to wizyta będzie płatna. Cena wizyty u gastrologa przyjmującego prywatnie to około 100-200 zł. Ewentualne badania wykonywane przez gastrologa także znajdują się w cenniku jego usług.