Drukarnia

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

W otaczającej nas rzeczywistości coraz więcej informacji jest dostępne i publikowane w formie elektronicznej. Jednak nadal potrzebujemy realnie istniejących dokumentów w formie papierowej. W naszej przestrzeni pełno jest kolorowych reklam, folderów i gazet, które są w dużej mierze tworzone poprzez nadrukowanie tekstu i obrazu na konkretnym materiale. Z tego powodu drukarnie cieszą się tak dużą popularnością i świadczą usługi dla firm, osób prywatnych, a także uczniów i studentów. W Legnicy znajduje się wiele godnych uwagi drukarni, które świadczą usługi wysokiej jakości. W zależności od indywidualnych potrzeb klient zawsze znajdzie w Legnicy odpowiednie miejsce, w którym zleci drukowanie i inne potrzebne mu usługi. Każda legnicka drukarnia świadczy różnego rodzaju usługi związane nie tylko z tradycyjnym wydrukiem dokumentów w formacie A4, ale także różnego rodzaju wydrukami specjalistycznymi, dlatego korzystanie z usług drukarni w Legnicy jest gwarancją rzetelnej i kompleksowej obsługi klientów. Najbardziej popularną metodą druku materiałów dla klientów legnickich drukarni jest druk cyfrowy, zwykle stosowany do wydruku materiałów o niskim nakładzie na papierze, folii czy papierze samoprzylepnym. Jest to szybka metoda realizacji zamówionych materiałów, ponieważ drukuje się je prosto z plików w dowolnym formacie. W ten sposób realizuje się wizytówki, cenniki, instrukcje, druki firmowe, naklejki, zaproszenia czy etykiety. Inną metodą stosowaną w drukarniach jest druk wielkoformatowy. W tej technologii realizuje się między innymi billboardy, banery, folie do oklejania samochodów czy banery z siatki. Druk wielkoformatowy charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Materiały wydrukowane tą metodą są bardzo atrakcyjne wizualnie, ponieważ na dużej powierzchni można zamieścić zarówno treść jak i obraz.

W Legnicy oprócz drukarni działają także punkty ksero. W zakres realizowanych przez nie usług wchodzi tworzenie kserokopii dokumentów, wydruki standardowe i plotowane, a także bindowanie i laminowanie materiałów, usługi introligatorskie oraz oprawa prac dyplomowych.

Legnickie punkty ksero

Usługi druku cyfrowego świadczą także punkty ksero w Legnicy, w których można wykonać kserokopie potrzebnych dokumentów oraz wydrukować czarno-białe lub kolorowe dokumenty z plików cyfrowych. Oferta legnickich ksero jest niezwykle zróżnicowana. Niejeden punkt ksero w Legnicy, oprócz standardowych usług wykonywania wydruków i kserokopii świadczy także usługi kserowania wielkoformatowych map, grafik czy projektów. Istnieje także możliwość wykonania wydruku na papierze i folii o indywidualnie dobranej gramaturze w zależności do potrzeb klienta. W legnickim ksero można również zakupić potrzebne materiały biurowe, a także zlecić wyrobienie pieczątki. Punkty ksero w Legnicy świadczą także usługi zabezpieczania dokumentów przed zniszczeniem.

Bindowanie i laminowanie materiałów w Legnicy

Gdy wydruk jest gotowy to można go zabezpieczyć na różne sposoby. Najprostszą i najczęściej stosowaną formą oprawy wydruku w legnickich ksero jest bindowanie, które polega na oprawieniu dokumentów w plastikową oprawę, połączoną z dokumentem specjalną rolką, która ułatwia przewracanie stron. Punkty ksero w Legnicy świadczą także laminowanie, optymalną metodę zabezpieczenia dokumentów przed wilgocią, warunkami atmosferycznymi, zabrudzeniem czy podrobieniem. Podczas laminowania na gorąco pokrywa się druk folią PCV, która zabezpiecza i usztywnia dokument oraz poprawia jego jakość i kontrast. W Legnicy działa także introligatorstwo, które polega na oprawianiu dokumentów w twarde oprawy, zwykle szyte lub klejone. Legnickie punkty ksero świadczą także usługę druku materiałów o bardzo dużych rozmiarach, czyli plotowanie wydruku. W taki sposób drukuje się projekty czy mapy. Ksera świadczą także usługę kompletowania wszystkich potrzebnych dokumentów w pakiety. W legnickich ksero można także oprawiać prace dyplomowe. Oferta ta jest skierowana zwłaszcza do studentów, którzy piszą prace licencjackie, inżynierskie czy magisterskie. Oprócz bindowania, także stosowanego do oprawy prac dyplomowych, można zastosować jeszcze dwa rodzaje opraw: oprawę kanałową twardą ze sztywnymi okładkami i wytłoczonym napisem i oprawę kanałową miękką z miękkimi okładkami, przezroczystą folią z przodu i kartonem z tyłu.

loading...