Dom z keramzytu – postaw na nowoczesność i energooszcedność

28 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Oceń

W Polsce cały czas wznosi się stosunkowo mało domów z keramzytu. Budynki stawiane za pomocą technologii keramzytowej powstają bardzo szybko, co jest jej główną zaletą. Dodatkowo są ekologiczne i energooszczędne. Jest to nowa technologia, którą warto wziąć pod uwagę kiedy planujemy budowę domu. Ale czym właściwie jest keramzyt? Czym charakteryzuje się technologia keramzytowa?

Keramzyt – czym się charakteryzuje?

Keramzyt jest kruszywem ceramicznym, który otrzymuje się w procesie wypalenia w wysokiej temperaturze mieszaniny gliny i łupków. Porowata struktura sprawia, że doskonale izoluje ciepło, przez co znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych. Można z niego wykonać:

  • ściany,
  • płytki dachowe,
  • elementy stropowe,
  • krycia gruntów wokół rabat kwiatowych i krzewów,
  • zbiorniki do oczyszczania ścieków i drenażu,

Małej gęstości pozornej zawdzięcza bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i termo akumulacyjne. Pomaga to precyzyjnie regulować temperaturę wewnątrz pomierzeń i unikać strat cieplnych.

Przeczytaj również:  Jak się suplementować?

Prefabrykaty keramzytowe – jak zbudować dom z keramzytu?

Prefabrykaty keramzytowe to wielkowymiarowe płyty wykonane z keramzytu, stanowiące gotowe elementy konstrukcji domu. Takie prefabrykaty powstają w zakładach przemysłowych na wymiar, na podstawie konkretnego projektu architektonicznego. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu elementy te łączą się ze sobą, składając się w konstrukcję budynku. Wcześniej zaplanowane otwory pozwalają na wygodny i błyskawiczny montaż drzwi, okien czy rur. Domy powstałe za pomocą tej technologi za sprawą właściwości keramzytu są ognioodporne, niewrażliwe na wodę pleśń, grzyby czy gryzonie. Keramzyt to materiał bardzo elastyczny co ułatwia montaż, dzięki czemu budowa domu z keramzytu trwa zdecydowanie krócej niż przy użyciu tradycyjnych materiałów.

Domy z keramzytu – oferta naszej firmy

Główną zaletą budownictwa keramzytowego to przede wszystkim szybkość budowy. Zajmujemy się kompleksową budową domów z prefabrykatów keramzytowych od początku do końca i w zależności od zlecenia wykonujemy prace okresie od kilkunastu dni do trzech miesięcy zarówno w lecie jak i w zimie. Istnieje możliwość wykorzystania licznych projektów, które posiadamy w naszej bazie lub z pomocą biura architektonicznego stworzenie własnego wymarzonego domu. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – Dom z Keramzytu – PHU „D.S.” Dariusz Sywak.

Przeczytaj również:  Jak tanio urządzić balkon?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.