Dlaczego nie daje się zegarków w prezencie?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Przynajmniej kilka razy w roku każdy z nas musi zdecydować się na to, co wręczy bliskiej osobie na urodziny, imieniny czy Święta. Choć możliwości jest wiele to część osób uważa, że nie każda rzecz będzie strzałem w dziesiątkę. Mówi się, że z pewnych względów nie powinno się wręczać bliskiej osobie na przykład zegarków. Może to być zaskoczeniem, bo przecież zegarek to elegancki drobiazg doskonały na prezent. Zatem dlaczego nie daje się zegarków w prezencie?

Zegarek a chińskie przesądy

Przyglądając się bliżej chińskim przesądom można odkryć, dlaczego istnieje pogląd, że nie powinno się wręczać zegarków na prezent. Chińczycy przywiązują wagę do tego, co wręczają czy otrzymują. Wierzą, że część przedmiotów może powodować rozpad związku, zakończenie znajomości, a nawet śmierć, dlatego unikają dawania ich na prezent. Jeśli chodzi o zegar to on właśnie w języku chińskim oznacza „zhong”. Znak „zhong” brzmi podobnie jak słowa „song zhong”, czyli życzenie końca.

Okazuje się, że chińskie przesądy są znane wszędzie i przez nie niekiedy utarte stają się pogląsy takie jak ten, że nie powinno się wręczać zegarka na prezent, bo spowoduje to odejście bliskiej osoby.

Przeczytaj również:  Jakie dodatki do sukienki pudrowy róż?

Zegarek na prezent – fakty i mity

Osoby, które nie ufają przesądom jednak mogą się zdecydować na obdarowanie bliskiej osoby eleganckim zegarkiem. Wtedy trzeba się zastanowić, co zrobić by podarunek był trafiony. Na początek opłaca się przyjrzeć bliżej jakości, jakiej jest zegarek. Na pewno chcemy obdarować bliską osobę zegarkiem, który nie będzie podróbką, a produktem dobrej firmy.

Zegarek to bardzo często element garderoby i elegancki dodatek do stylizacji. Powinien on spełniać swoją rolę i nie tylko pokazywać aktualny czas ale też dopełniać naszą stylizację. Jeśli obdarowywana  osoba przywiązuje wagę do trendów to trzeba się zdecydować na zegarek, który akurat jest bardzo modny. Wybierając zegarek trzeba spojrzeć też na niezawodność wykorzystanego mechanizmu. Na pewno chcemy, by zegarek służył przez dłuższy czas bliskiej osobie.

Przeczytaj również:  Jakie sukienki dla puszystych?

Zegarek, który będzie służył danej osobie powinien całkowicie pasować do jej stylu, gustu i trendów. Ma nie tylko odmierzać czas, ale też być elegancki, smart casualowy czy sportowy. Musimy wcześniej zastanowić się nad upodobaniami danej osoby, by dobrać dobry dla niej produkt. Niektórzy także wolą zegarki srebrne, inni z kolei złote. O takich szczegółach warto pamiętać, by zegarek okazał się świetnym prezentem. Jeśli nie boimy się przesądów to zegarek będzie idealny na prezent.