Dekoracje z makramy

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Co jakiś czas w najnowszych trendach można znaleźć elementy z przeszłości i właśnie tak jest z makramą. Była ona modna już  w latach 70. XX wieku. Teraz znów jest bardzo popularna. Dzieła wykonane ze sznurka bardzo często znajdziemy teraz w katalogach czy na reklamach wnętrz. Wyróżnia się wiele rodzajów dzieł z makramy. Jakie są najpopularniejsze dekoracje z makramy? Część z nich można wykonać sobie samodzielnie.

Kwietnik ze sznurka

Makrama to subtelna dekoracja i niekiedy nawet można jej nie zauważyć. Właśnie tak jest w przypadku kwietnika ze sznurka. Ciekawie uplecione kwietniki tego typu będą doskonałe wpasowywały się w oryginalne wnętrze mieszkania, w którym jest sporo zieleni. Kwietniki ze sznurka można bardzo łatwo zawiesić w dowolnym miejscu. Okaże się to doskonała dekoracja, którą docenią koneserzy piękna i makramy.

Ozdoby z makramy

Makramę najczęściej wybierają osoby, które lubią bardzo oryginalne ozdoby do swojego mieszkania. Dzięki wielu technikom plecenia makramy można stworzyć na przykład:

  • Piórko ze sznurka
Przeczytaj również:  Mieszałki spożywcze – czym są?

To dość spotykana makrama. Niby zwykłe piórko, a jednak gdy przyjrzymy się mu bliżej to dostrzeżemy, jak subtelnie zostało wykonane i z jaką ilością splotów mamy tutaj do czynienia. Taką dekorację można powiesić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dzieła z makramy najczęściej są łączone z drewnianymi detalami.

  • Makrama kwiatek

Bardzo często spotykaną dekoracją z makramy jest właśnie pleciony kwiatek. Tego typu wzór jest bardzo klasyczny i uniwersalny, więc sprawdzi się w każdym wnętrzu. Makramę kwiatka można podarować bliskiej osobie i w ten sposób sprawić jej przyjemność. Znajdziemy wszelakie kwiaty z makramy.

  • Liście z makramy

Motywy roślinne są bardzo popularne w dekoracjach i również osoby wykonujące makramy o tym wiedzą. Bardzo często spotkamy uplecione liście z makramy. Taka sznurkowa dekoracja okaże się idealna do każdego wnętrza. Można dzięki niej stworzyć oryginalny klimat. Goście na pewno będą podziwiać makramę w naszym salonie.

Przeczytaj również:  Jak zrobić maskotkę ze skarpetki?

Ze sznurka można wykonać dosłownie wszystko i jak najbardziej tego typu dekoracje są teraz bardzo popularne. Szybko znajdziemy je w takim stylu, jaki tylko nam się podoba. Taką oryginalną dekorację można wybrać też na prezent dla bliskiej osoby. Makramy znów jest popularna i sprawi, że nawet bardzo ponure wnętrze się ożywi.