Czym smarować twarz na mróz?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Warunki atmosferyczne, jakie mamy zimą nie wpływają korzystnie na stan naszej skóry. Mróz i wiatr bardzo ją wysuszają, a do tego dochodzi jeszcze wpływ centralnego ogrzewania. Przebywanie na mrozie nie jest korzystne dla kondycji skóry, dlatego trzeba solidnie o nią zadbać. Jak można sprawić, żeby skóra się zbytnio nie przesuszała? Nie doprowadzimy do tego dzięki smarowaniu twarzy, ale czym?

Zimowa aura a kondycja skóry

Nie od dziś wiadomo, że mroźna pogoda nie ma dobrego wpływu na stan skóry. Po kilku godzinach na mrozie na pewno poczujemy, że skóra jest przesuszona, bardziej napięta. Szczególnie osoby, które mają wrażliwą skórę albo skłonną do podrażnień muszą uważać i odpowiednio pielęgnować skórę przed i po wyjściu na mróz. W przypadku osób, których skóra bardzo się tłuści mróz nie jest aż tak straszny, ale też warto nawilżać twarz przed zimowym spacerem.

Jak zabezpieczyć skórę twarzy przed mrozem?

Zimowa pora rządzi się innymi prawami i musimy pamiętać o tym, by w tym okresie wybierać kremy o bogatej konsystencji i wysokiej zawartości lipidów. Będą one regenerowały naturalną strukturę skóry i utworzą na jej powierzchni warstwę ochronną przed mrozem. Kosmetyki tego typu musimy wybierać w zależności od rodzaju skóry. Nie każdy kosmetyk będzie idealny dla wszystkich. Skórę suchą najlepiej smarować kremami tłustymi i półtłustymi. Delikatna skóra wrażliwa i naczyniowa doceni kremy łagodzące podrażnienia i kosmetyki z witaminą C i K. W najlepszej sytuacji zimą są osoby, które mają tłustą skórę. Powinny one stosować zwykłe kremy nawilżające przed wyjściem na mróz. Warto także zaznaczyć, że najbardziej wrażliwa jest skóra wokół oczu, więc trzeba ją zabezpieczyć kremem półtłustym.

Przeczytaj również:  Dlaczego pranie nie pachnie płynem do płukania?

Dbanie o cerę w zimne dni

Nawet zimą możemy zadbać o kondycję naszej skóry. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Podczas silnych mrozów najlepiej unikać kremów matujących, szczególnie tych, które zawierają alkohol. Bardzo tłuste kremy mogą także zapychać pory i wywoływać zmiany trądzikowe. Wybór kosmetyków na zimę nie jest taki prosty i warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy posiada on filtr minimum SPF 20. Dzięki korzystaniu z niego każdego dnia skóra będzie odporna na mróz i nie zostanie podrażniona. Niekiedy może być konieczne korzystanie z kilku rodzajów kremów. Tak jest w przypadku cery mieszanej. Wtedy policzki smarujemy preparatem do cery suchej a środek twarzy kremem do cery tłustej. Podczas wybierania kosmetyku na mróz warto wziąć pod uwagę to, jaką mamy skórę.

Przeczytaj również:  Jak sprzątać po remoncie?