Czy po makijażu permanentnym można pić alkohol?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

4.8/5 - (9)

Kobiety obecnie stosują szereg zabiegów, które będą pozwalały im wyglądać jeszcze piękniej. Między innymi popularny jest obecnie makijaż permanentny. Tego typu zabieg wykonamy w praktycznie każdym salonie kosmetyczny. Nie jest on bolesny ani też bardzo kosztowny. Jednak wokół niego krąży wiele mitów i między innymi powstała kwestia, czy po wykonaniu makijażu permanentnego można pić alkohol. Jak to jest naprawdę?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg, który wykonuje się w salonie kosmetycznym i polega on na trwałym podkreśleniu  ust,  oczu  i  brwi. W  przypadku  oczu  najczęściej  jest  to  wykonanie  kreski na dolnej lub górnej powiece,  w  przypadku  brwi  wyregulowanie  ich  kształtu,  natomiast  w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni.

Osoby, które decydują się na wykonanie makijażu permanentnego są z niego bardzo zadowolone i wręcz odpowiednio wykonany będzie przypominał widoczny i naturalny efekt liftingu. Makijaż tego typu ma także jeszcze inną zaletę, ponieważ nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale też maskuje jej niedoskonałości takie jak defekty  skóry,  takie  jak  blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Trwały makijaż doceniają także kobiety, które posiadają niewiele włosków na brwiach czy rzęsach.

Przeczytaj również:  Jak zacząć ćwiczyć od zera w domu?

Makijaż permanentny wykonuje doświadczona kosmetyczka, która wcześniej przeprowadzi z nami wywiad i oceni, jaki rodzaj makijażu będzie dla nas najlepszy. Ważne, by dobrze ocenić, jaki odcień brwi czy ust chce się uzyskać i jaki będzie wyglądał naturalnie. Dopiero po takich założeniach rozpoczyna się sam zabieg. Nakładanie barwnika nie jest bolesne, nie trzeba się tego bać. Sprawnie i szybko uda się wykonać zabieg wprawnej kosmetyczce. Bardzo często konieczne są korekty makijażu permanentnego, ale to też oceni kosmetyczka.

Czy po makijażu permanentnym można pić alkohol?

Skóra po wykonaniu makijażu permanentnego będzie delikatna i podrażniona. Trzeba dać jej chwilę czasu, by mogła odpocząć. Właśnie dlatego picie alkoholu 2-3 dni przed i po zabiegu nie jest wskazane. Dla własnego bezpieczeństwa i lepszego gojenia się pigmentowanych miejsc lepiej powstrzymać się od jego picia przez ten krótki okres. W ciągu krótkiego czasu skóra się zagoi, nie będziemy wręcz pamiętać o tym, że wykonaliśmy taki makijaż, więc lepiej chwilę powstrzymać się z sięganiem po alkohol po zabiegu.

Przeczytaj również:  Dekoracje z makramy