Co to jest tonik do twarzy?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

O kosmetykach do odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy mówi się bardzo dużo i popularnością cieszą się także kosmetyki takie jak toniki. Bez problemu uda się kupić taki produkt w każdej drogerii. Toniki są dostępne jako produkty w buteleczkach o różnej pojemności, większe i mniejsze. Czym tak naprawdę jest tonik i dlaczego warto z niego korzystać?

Tonik do twarzy – co to?

Toniki to płyny na bazie wody i używa się ich w celu przywrócenia skórze naturalnego pH. Podczas oczyszczania twarzy mydłem czy żelem do twarzy wytrącamy skórę z równowagi i pH również się zmienia z kwaśnego na silnie zasadowy. Aby przywrócić naturalne pH skóry konieczne jest użycie toniku. Nie jest to nic trudnego, bo wystarczy przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Pozwoli to skórze na lepsze wchłanianie składników aktywnych, jakie są zawarte w kosmetykach. Specjalne toniki mają także działanie nawilżające, regenerujące czy złuszczające. Korzystanie z toniku ma znaczenie, ponieważ skóra o zasadowym pH jest podatna na rozwój bakterii.

Przeczytaj również:  Jak wyczyścić pluszowe zabawki grające?

Jak korzystać z toniku do twarzy?

Stosowanie toniku nie jest trudne. Wystarczy, że nasączymy nim wacik i delikatnie będziemy przemywać twarz w kierunku od środka na zewnątrz. Należy robić to spokojnie, by zbytnio nie męczyć skóry. Istnieją także toniki w sprayu i te produkty rozpyla się na twarzy, a po chwili osuszamy skórę przy pomocy chusteczki. I już mamy gotową skórę do przyjęcia kremu czy innego kosmetyku.

Jaki tonik do twarzy dla mnie?

Tonik spełni swoją rolę, jeśli będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb danego typu cery. Trzeba o tym pamiętać, gdy się wybiera kosmetyk idealny dla siebie. W przypadku skóry suchej na pewno doskonały okaże się tonik posiadający w swoim składzie substancje nawilżające czyli na przykład olejki. Inaczej jest w przypadku cery tłustej. Ona potrzebuje toniku, który będzie ściągał, odkażał skórę i łagodził podrażnienia. Skóra wrażliwa ma jeszcze inne potrzeby i tonik dla osób z tym rodzajem skóry nie może zawierać w swoim składzie alkoholu etylowego. Cera naczynkowa powinna być pielęgnowana tonikiem z witaminą C i innymi składnikami, które wzmocnią naczynka. Z kolei dojrzała cera powinna być pielęgnowana tonikami o właściwościach regenerujących i przeciwzmarszczkowych. Na pewno nie będzie problemu z kupieniem kosmetyku idealnego dla swojego typu cery.

Przeczytaj również:  Jak dobrze zacząć dzień?

Toniki pozwalają pielęgnować skórę i stanowią ważny element dbania o nią. Nie można o tym zapominać, bo dzięki dobremu kosmetykowi uda się jeszcze uzyskać jeszcze piękniejszą skórę.