Co to jest peeling?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Pielęgnacja twarzy to podstawowy zabieg, jaki wykonujemy w swoim domu. Na pewno wchodzi w to oczyszczanie, nawilżanie, a także złuszczanie martwego naskórka. I choć o dwóch pierwszych czynnościach z reguły każdy dużo wie, to jednak złuszczanie martwego naskórka nie jest aż tak dobrze znane. Mimo wszystko ten ostatni krok jest bardzo ważny i nie powinien być pomijany. Co to jest peeling i jak go stosować?

Peeling – co to takiego?

Peeling to nic innego jak zabieg kosmetyczny, dzięki któremu udaje się złuszczać martwy naskórek, a skóra staje się jędrna i pozbawiona niedoskonałości. Dzięki temu działaniu skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych komórek. Peelingi docierają do głębszych warstw skóry i ją regenerują. Zabiegi tego typu mają wiele zalet, bo dzięki nim można rozjaśnić przebarwienia, wygładzić skórę, poprawić jej ukrwienie i przygotować do dalszej pielęgnacji. Peelingi poleca się także osobom walczącym z trądzikiem.

Przeczytaj również:  Uczulenie na krem – od czego się bierze?

Rodzaje peelingów

Martwy naskórek można usuwać właśnie peelingami i bardzo często wybiera się wtedy peeling mechaniczny. Dzięki drobinkom substancji ścierających, jakich się używa w przypadku tego peelingu można dotrzeć nawet do głębokich warstw skóry i głęboko złuszczać naskórek. Do skóry wrażliwej poleca się delikatny peeling enzymatyczny. W tym przypadku używa się enzymów, które są delikatne i nadają się także dla cery naczynkowej. Innym rodzajem jest peeling chemiczny i wykonuje się go przy użyciu kwasów owocowych. Ten peeling poleca się osobom ze skórą dojrzałą, która potrzebuje napięcia, wygładzenia i wzmocnienia. Niekiedy też wykonuje się peeling kawitacyjny, który rozbija martwe komórki rogowej warstwy naskórka.

Innym podziałem peelingów jest kwalifikacja ich w zależności od głębokości złuszczania. Wyróżnia się peelingi głębokie, średnio głębokie, powierzchowne. Nie każda skóra potrzebuje tak samo wnikliwego działania, więc można dopasować rodzaj peelingu do swoich potrzeb.

Przeczytaj również:  Jakie kosmetyki na trądzik?

Jak stosować peeling do twarzy?

Peeling twarzy to ważny element pielęgnacji skóry i w przypadku skóry normalnej należy wykonywać go 1-2 razy w tygodniu. Inaczej jest w przypadku cery wrażliwej. Wtedy można sobie pozwolić na dłuższe odstępy między zabiegami, wykonuje się peeling nawet co 2 tygodnie i jest to w zupełności wystarczające. Delikatna skóra twarzy powinna być pielęgnowana peelingiem enzymatycznym, a cerze tłustej sprawdzi się drobnoziarnisty peeling z granulkami. Dobrze dobrany peeling pozwoli uzyskać zdrową, młodą skórę twarzy.