Co to jest peeling?

1 czerwca 2022 0 Comments

Pielęgnacja twarzy to podstawowy zabieg, jaki wykonujemy w swoim domu. Na pewno wchodzi w to oczyszczanie, nawilżanie, a także złuszczanie martwego naskórka. I choć o dwóch pierwszych czynnościach z reguły każdy dużo wie, to jednak złuszczanie martwego naskórka nie jest aż tak dobrze znane. Mimo wszystko ten ostatni krok jest bardzo ważny i nie powinien być pomijany. Co to jest peeling i jak go stosować?

Peeling – co to takiego?

Peeling to nic innego jak zabieg kosmetyczny, dzięki któremu udaje się złuszczać martwy naskórek, a skóra staje się jędrna i pozbawiona niedoskonałości. Dzięki temu działaniu skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych komórek. Peelingi docierają do głębszych warstw skóry i ją regenerują. Zabiegi tego typu mają wiele zalet, bo dzięki nim można rozjaśnić przebarwienia, wygładzić skórę, poprawić jej ukrwienie i przygotować do dalszej pielęgnacji. Peelingi poleca się także osobom walczącym z trądzikiem.

Rodzaje peelingów

Martwy naskórek można usuwać właśnie peelingami i bardzo często wybiera się wtedy peeling mechaniczny. Dzięki drobinkom substancji ścierających, jakich się używa w przypadku tego peelingu można dotrzeć nawet do głębokich warstw skóry i głęboko złuszczać naskórek. Do skóry wrażliwej poleca się delikatny peeling enzymatyczny. W tym przypadku używa się enzymów, które są delikatne i nadają się także dla cery naczynkowej. Innym rodzajem jest peeling chemiczny i wykonuje się go przy użyciu kwasów owocowych. Ten peeling poleca się osobom ze skórą dojrzałą, która potrzebuje napięcia, wygładzenia i wzmocnienia. Niekiedy też wykonuje się peeling kawitacyjny, który rozbija martwe komórki rogowej warstwy naskórka.

Innym podziałem peelingów jest kwalifikacja ich w zależności od głębokości złuszczania. Wyróżnia się peelingi głębokie, średnio głębokie, powierzchowne. Nie każda skóra potrzebuje tak samo wnikliwego działania, więc można dopasować rodzaj peelingu do swoich potrzeb.

Jak stosować peeling do twarzy?

Peeling twarzy to ważny element pielęgnacji skóry i w przypadku skóry normalnej należy wykonywać go 1-2 razy w tygodniu. Inaczej jest w przypadku cery wrażliwej. Wtedy można sobie pozwolić na dłuższe odstępy między zabiegami, wykonuje się peeling nawet co 2 tygodnie i jest to w zupełności wystarczające. Delikatna skóra twarzy powinna być pielęgnowana peelingiem enzymatycznym, a cerze tłustej sprawdzi się drobnoziarnisty peeling z granulkami. Dobrze dobrany peeling pozwoli uzyskać zdrową, młodą skórę twarzy.