Co się znajduje po lewej stronie brzucha?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

W momencie, gdy zaczyna nas coś boleć z którejś ze stron brzucha od razu się zastanawiamy, co się tam znajduje i co może wywoływać bardzo nieprzyjemne uczucie bólu. Niepokojące objawy na pewno trzeba kontrolować i konsultować z lekarzem, który najlepiej będzie wiedział, co może je wywoływać. Jednak co znajduje się po lewej stronie brzucha?

Z lewej strony brzucha – trzustka

Przede wszystkim z lewej strony brzucha znajduje się trzustka. To właśnie ona niekiedy wywołuje nieprzyjemny ból i wtedy łapiemy się za brzuch z lewej strony u góry. Jeśli chcemy ocenić, w jakim stanie jest nasza trzustka konieczne będzie udanie się do lekarza, który wykona szczegółową diagnozę i na pewno zleci dodatkowe badania. Podstawą jest zrobienie morfologii. Wiele można się dowiedzieć o stanie trzustki także z USG. Wykonuje się niekiedy także tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.

Na pewno nie można zbagatelizować bólu z lewej strony brzucha, bo może to właśnie oznaczać zapalenie trzustki. Pojawiający się nagle silny ból może być powodowany urazami, zaburzeniami odpływu soku trzustkowego, chorobą wrzodowa, zakażeniem wirusowym, a także zapaleniem błony śluzowej dwunastnicy. Bólowi trzustki często towarzyszą także nudności i wymioty. Jednak odpowiednia kontrola stanu trzustki może zapobiec poważniejszym problemom.

Przeczytaj również:  Wysokie czoło i zakola – jaka fryzura męska?

Z lewej strony brzucha – przewód pokarmowy

Z lewej strony brzucha znajduje się także przewód pokarmowy. Bardzo często problemy z nim wywołują ból z lewej strony brzucha. Przyczyną takiego problemu może być zapalenie dwunastnicy, zapalenie żołądka, choroba refluksowa lub choroba wrzodowa. Osoby, które nadużywają alkoholu mają takie dolegliwości. Nie można bagatelizować bólu z lewej strony brzucha, bo może on także oznaczać problemy z żołądkiem. Jeśli oprócz tego pojawią się wymioty z krwią, a także smoliste stolce trzeba koniecznie udać się do lekarza. Chorób układu pokarmowego jest sporo, więc trzeba je wykluczać.

Z lewej strony brzucha – śledziona

Również z lewej strony brzucha znajduje się śledziona. Może ona sygnalizować nieprawidłowości w funkcjonowaniu właśnie dość silnym bólem po lewej stronie pod żebrami. Szczególnie powiększona śledziona wywołuje nieprzyjemne dolegliwości, ponieważ inne narządy są przez nią naciskane. Nie można bagatelizować bólu z lewej strony brzucha, bo być może to właśnie śledziona nie pracuje tak, jak powinna. Bardzo często zła praca śledziony jest spowodowana problemami z wątrobą, chorobami zakaźnymi, a nawet zwykłym przeziębieniem.

Przeczytaj również:  Jak się pozbyć cellulitu domowe sposoby?