Co przynosi szczęście w finansach?

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

5/5 - (1)

Szczęście w finansach chciałby mieć każdy. W różnych kulturach są znane także symbole i przedmioty, które przynoszą szczęście i bogactwo. Z tego powodu wiele osób umieszcza je w swoim domu lub nosi przy sobie. W ten sposób chcą zapewnić sobie przypływ gotówki i luksusu. Co przynosi szczęście w finansach?

Czterolistna koniczyna na szczęście

Wśród symboli, jakie przynoszą szczęście w finansach znajdują się także liczne rośliny. Najbardziej znaną jest właśnie czterolistna koniczyna. Nie łatwo taką znaleźć, ponieważ powstaje ona najprawdopodobniej w wyniku mutacji i zdarza się naprawdę rzadko. Mówi się, że każdy z listków koniczyny oznacza pewną wartość: wiarę, nadzieję, miłość oraz szczęście. Czterolistną koniczynkę najlepiej nosić zawsze przy sobie lub mieć ją w domu.

Podkowa przyniesie szczęście

Znanym od dawna symbolem szczęścia, także w finansach jest właśnie podkowa. Bardzo często można ją znaleźć w domach. Taki element wystroju wnętrz jest bardzo lubiany. Nic dziwnego, bo wierzy się, że właśnie ona zapewnia bogactwo, powodzenie i szczęście. Podkowy mają przynosić same szczęśliwe zdarzenia. Podkowa zawieszona w domu w pozycji litery „U” przynosi szczęście, natomiast zawieszenie jej odwrotnie sprawi, że będziemy chronieni przed zawiścią, złorzeczeniem i nieproszonymi gośćmi.

Przeczytaj również:  Kiedy płacimy podatek od umowy o dzieło?

Żabka z monetą w pysku na szczęście

Każdy chce zapewnić sobie szczęście w finansach i także żabka z monetą w pysku ma zapewniać dobrobyt i szczęście. Figurki umieszcza się w miejscu przechowywania pieniędzy, koniecznie pyskiem w ich kierunku. Często w jej pyszczku umieszcza się chińską monetę. To tzw. amulet finansowy. Dzięki temu szczęście w finansach jest gwarantowane.

Biżuteria z agatem muszlowym

Nie każdy wie, że nawet niektóra biżuteria może przynosić szczęście w finansach. Na pewno takim talizmanem szczęścia jest agat muszlowy. Mówi się, że jest to kamień sukcesu. Właśnie biżuteria z takim kamieniem przyniesie szczęście w biznesie.

Królicza łapka przynosi szczęście

Bardzo dawne tradycje mówią, że królicza łapka to amulet, którego używa się w Afryce i właśnie on zapewnia szczęście także w finansach. Na pewno dla wielu osób królicza łapka to dość makabryczny amulet. W wielu kulturach jednak wyznacza się nawet zasady zabijania królików, które staną się symbolami szczęścia.