Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach – szkolenie na wózki widłowe i suwnice

18 kwietnia 2021 0 Komentarzy

Oceń

W naszym Centrum Szkolenia Zawodowego dajemy możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych za pomocą szkoleń pozwalających pozyskania umiejętności obsługi wszelakich maszyn używanych w przemyśle budowlanym, magazynowym, produkcyjnym. Każdy, kto ukończy taki kurs, zdobywa niezbędne uprawnienia uprawniające do pracy z danym typem urządzeń. Nasza kadra to specjaliści uprawnieni do szkolenia i z wiedzą popartą bogatym doświadczeniem zawodowym.

Centrum Szkolenia Zawodowego oferuje kursy na suwnice

Kurs na suwnice ma za zadanie przygotować kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie obsługi suwnic. CSZ Krapkowice dokłada starań, aby każdy kursant przeszedł jak najobszerniejszy kurs i posiadał dokładną wiedzę na temat suwnic. Po ukończeniu szkolenia przyszły operator suwnic, będzie w stanie:

  • doskonale oszacować masę ładunku,
  • dobrać zawiesia,
  • wyznaczyć trasę transportu,
  • obsłużyć suwnicę zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Obsługa suwnicy wymaga zachowania czujności przez cały czas trwania pracy, ponieważ urządzenie to nieumiejętnie i nieostrożnie sterowane stanowi zagrożenie na terenie zakładu pracy. Dlatego stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. Szkolenia odbywają się w kontrolowanych warunkach z zachowaniem szczególnej uwagi, a naszym kursantom przekazujemy bardzo dokładnie potrzebę zachowania wszystkich zasad BHP. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik nabywa uprawnienia UDT do obsługi suwnic, wyciągarek i wciągarek ogólnego przeznaczenia, lub wyciągarek i wciągarek specjalistycznego przeznaczenia jeżeli to też było elementem ustalonym przed szkoleniem.

Przeczytaj również:  Jak zrobić maskotkę ze skarpetki?

Kursy na wózki widłowe w Centrum Szkolenia Zawodowego

W CSZ oferujemy również szkolenie na wózki widłowe zakończone egzaminem UTD. Ukończenie takiego kursu pozwoli na uzyskanie uprawnień do prowadzenia wózków widłowych, co jest umiejętnością bardzo poszukiwaną i docenianą  w branżach montażowych, magazynowych, budowlanych i remontowych. Szkolenie takie obejmuje:

  • ćwiczenia testowe z przenoszenia ładunków
  • zajęcia praktyczne z obsługi wózka
  • nauka bezpiecznej wymiana butli gazowej,
  • poznanie czynności wykonywanych przez operatora wózka,
  • poznanie dokładnych przepisów BHP z zakresu obsługi wózka widłowego,
  • zaznajomienie się z technicznymi parametrami wózków widłowych i rodzajami wózków widłowych

 

Do naszych kursów może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat i zaświadczy, że nie posiada żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania danego zawodu.

Przeczytaj również:  Krosty na czole – od czego?

Zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego po więcej informacji i na konsultacje dotyczące terminów, miejsca i czasu szkoleń.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.