Błędy w makijażu – TOP 5

1 czerwca 2022 0 Komentarzy

Oceń

Odpowiednio wykonany makijaż tylko będzie podkreślał atuty twarzy, jednak bardzo często kobiety popełniają błędy podczas malowania się i uzyskują zupełnie inny efekt. Da się temu zapobiec, ale trzeba najpierw poznać najczęstsze gafy, jakie popełnia niejedna kobieta. Wykonywanie codziennego makijażu nie jest trudną sprawą, a dzięki kilku podpowiedziom można wykonywać go jeszcze lepiej. Jakich błędów w makijażu należy unikać?

Nieodpowiedni podkład do twarzy

Kobiety bardzo często zmagają się z tym, że muszą dobrać odpowiedni podkład do swojej twarzy. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jego konsystencję, ale także kolor. Bardzo często okazuje się, że podkład jest za jasny albo za ciemny. Po aplikowaniu go na skórę uzyskuje się efekt maski, który nie wygląda korzystnie. Wybierając podkład dla siebie warto oceniać jego odcień aplikując niewielką ilość testera w okolice żuchwy i rozsmarowując produkt. Wtedy można ocenić, czy jego odcień jest dla nas odpowiedni.

Przeczytaj również:  Jak wyrobić nawyk?

Zbyt intensywny makijaż brwi

Dość częstym błędem jeśli chodzi o makijaż jest zbyt intensywny makijaż brwi. Zbyt ciemne i mocno wyrysowane brwi nie będą wyglądały naturalnie, a nawet całkowicie popsują efekt makijażu. Kształt i kolor brwi powinien odpowiadać naszej urodzie, kolorowi włosów i oczu. Naturalnie podkreślimy brwi dzięki delikatnemu zaznaczeniu jej dolnej linii, a następnie warto wypełnić ubytki.

Mocne konturowanie twarzy bronzerem

Konturowanie twarzy jest bardzo popularne, bo w ten sposób można wyszczuplić twarz, optycznie zmienić jej kształt czy podkreślić policzki. Jednak nałożenie zbyt dużej ilości bronzera nie da zamierzonego efektu, a tylko będzie wyglądać sztucznie. Wybierając odcień bronzera dla siebie warto decydować się na chłodniejsze tony, które będą imitowały naturalny cień na naszych policzkach.

Nieprawidłowe przygotowanie skóry do makijażu

Makijaż może wyglądać nienaturalnie i mało efektownie na skórze, jeśli źle ją przygotujemy do jego wykonania. Jeśli nie zadba się o dobre nawilżenie i wykonanie bazy pod makijaż nie uzyskamy doskonałego efektu. Jak najbardziej warto pamiętać o delikatnym peelingu skóry twarzy, ale też użyciu lekkiego kremu zanim zaczniemy się malować.

Przeczytaj również:  Jaki prezent dla 12 latki?

Zbyt duża ilość pudru

Mamy możliwość korzystać zarówno z pudru prasowanego jak i sypkiego. Ma on wiele pozytywnych właściwości, jednak użyty w nadmiarze źle wpłynie na skórę, po prostu stanie się ona obciążona. Właśnie dlatego decydując się na utrwalenie makijażu warto stosować rozsądne ilości pudru, a wtedy makijaż będzie naturalny.