Apteka

Brak firm w katalogu

Witryna jest w budowie - z czasem pojawi się więcej firm.

Apteka jest niezwykłym miejscem w którym robi się zakupy. Pewnie dlatego że produkty, które można tam kupić mają na celu wzmocnienie, a częściej wyleczenie organizmu z różnych chorób. Na aptecznych półkach można znaleźć bardzo zróżnicowany asortyment. Znajdują się tam przede wszystkim leki na receptę, dostępne w tabletkach, proszku lub w płynie. W aptece można także kupić specyfiki bez recepty, takie jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, witaminy, odżywki i suplementy diety. Sklepy apteczne mają w swojej ofercie także szczepionki i sprzęt medyczny taki jak ciśnieniomierze, glukometry, inhalatory. Kupić tam można także lecznicze kosmetyki i dermokosmetyki dobrej jakości, a także produkty higieniczne. W niektórych aptekach można również zamówić wykonanie lekarstwa według recepty od lekarza. Na terenie Legnicy działa kilkadziesiąt aptek w których można wykupić leki, zlecić zrobienie lekarstwa oraz zakupić inne produkty lecznicze. Niejedna legnicka apteka stanowi ostatnią deskę ratunku dla pacjenta poszukującego leku, który jest trudno dostępny lub rzadko przepisywany przez lekarzy. Farmaceuci pracujący w legnickiej aptece powinni być cierpliwi i życzliwi, ponieważ często mają kontakt z osobami starszymi lub chorymi, którym czasem trzeba coś wyjaśnić, żeby rozwiać dręczące ich wątpliwości. Często się zdarza, że pracownicy apteki są jedynym źródłem wiedzy o lekach dla swoich starszych klientów. Dlatego powinni posiadać kompleksową wiedzę na temat leków i ich zastosowania, zwłaszcza tych bez recepty, ponieważ ich klienci liczą na to, że otrzymają odpowiednie lekarstwo bez konieczności wizyty u lekarza. W stacjonarnych aptekach w Legnicy coraz częściej znajdują się punkty odbioru, gdzie można odebrać lekarstwa zamówione w aptece internetowej.

Dyżury aptek w Legnicy

Legnickie apteki mają dyżur zwykle od poniedziałku do piątku do godzin wieczornych oraz w soboty do godzin popołudniowych. W niektórych aptekach można także zakupić leki w ramach ich dyżuru w sobotę wieczorem oraz w niedziele i święta. Bieżące dyżury legnickich aptek znajdują się pod linkiem: https://portal.legnica.eu/zdrowie-1-70/apteki/. W Legnicy jest także apteka całodobowa, gdzie o każdej porze dnia i nocy można wykupić leki lub potrzebne specyfiki. Apteka działająca przez 24h na dobę jest świetnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy pacjent znajdzie się w nagłej sytuacji i musi wykupić leki w środku nocy lub potrzebuje pilnie niezbędnych środków pielęgnacyjnych lub higienicznych. Niektóre apteki są także czynne w niedzielę, co jest wygodne dla pacjentów. W niedzielę i święta często zdarzają się sytuacje krytyczne podczas których na dodatek trwa gorączkowe poszukiwanie otwartej apteki. Różne sytuacje zdarzają się także w nocy, dlatego dobrze, że niektóre apteki są czynne w porze nocnej.

Apteka internetowa w Legnicy

Apteki w Legnicy współpracują z aptekami internetowymi. W legnickich aptekach prowadzących punkt odbioru, pacjenci mogą odebrać leki zamówione za pośrednictwem apteki internetowej. Jeśli pacjent nie chce stać w kolejkach i odwiedzać różnych aptek po kilka razy w poszukiwaniu leku, to opcja skorzystania z apteki internetowej jest dla niego wygodnym rozwiązaniem. Szczególnie że zamawiając leki w domu nie naraża się na kontakt z bakteriami i wirusami, tak jak w zatłoczonej aptece. Dokonując zakupu leków w aptece on-line pacjent może się zorientować czy potrzebne mu leki są dostępne, co znacznie ułatwia ich zamówienie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku braków poszczególnych lekarstw w aptekach stacjonarnych. Ceny leków na receptę są określone odgórnie, niezależnie od tego w jakiej aptece zostaną zakupione. Podczas zakupu leków na receptę przez internet należy wybrać lek, wpisać dane z posiadanej recepty, w tym określić stopień odpłatności i dopiero zamówić lek, który zostanie dostarczony do wybranej przez pacjenta apteki, gdzie można go odebrać po okazaniu recepty. W przypadku leków bez recepty i innych artykułów aptecznych zakupy w aptece internetowej to tania opcja. W związku z zamawianiem hurtowej ilości produktów, leki dostępne w aptece wysyłkowej są tańsze niż w aptekach stacjonarnych. Z tego względu e-apteka staje się coraz popularniejszą opcją wśród pacjentów. Wiele osób kupuje tanie leki przez internet, ponieważ jest to wygodne i komfortowe. Zakupy w aptece internetowej to super tania opcja szczególnie w przypadku niektórych specyfików. Wygodną opcją dla pacjentów jest możliwość odbioru osobistego w legnickim punkcie apteki internetowej.

Legnickie apteki – telefony

W przypadku potrzeby sprawdzenia dostępności określonego leku bez wychodzenia z domu można wykonać telefon do legnickiej apteki.

  • Apteki całodobowe: „Arnica” – 76 852 24 56, „
  • Lekosfera DGA 2” – 76 855 30 12.

Apteki czynne także w niedzielę:

  • „DOZ Apteka Dbam o Zdrowie PIASTÓW” – 736 697 564,
  • „Dr Zdrowie” – 76 855 37 87, „Jemioła” – 76 854 89 73,
  • „Medyczne ABC” – 76 852 37 16.

Apteka czynna w niedziele i święta

  • „Dr Max” w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym – 76 721 18 88.

Pracownicy legnickich aptek odbierają telefony od pacjentów i udzielają im potrzebnych informacji. W związku z tym, że apteki mają swobodę kształtowania cen produktów bez recepty w przypadku potrzeby ich zakupu warto poszukać taniej apteki. Często jest tak, że apteka reprezentującą dużą sieć farmaceutyczną będzie najtańszą w Legnicy.

 

Przeczytaj również:

Czy można zwracać leki do apteki?

Czy można kupić kroplówkę w aptece?

Czy apteki są otwarte w niedziele?

 

loading...